Czym musi cechować się dobra hostessa?

Czym musi cechować się dobra hostessa?

Poszukujesz stosownej osoby na miejsce hostessy? A może jesteś osobą zainteresowaną pracą w owej specjalizacyj? Hostessa to osoba, która powinna cechować się nienagannym wyglądem i ciepłym uśmiechem, w końcu swoją prezencją ma przyciągnąć klientów i nakłonić ich do zapoznania się z produktem. Które cechy są istotne w profesji hostessy?
Po pierwsze – wizerunek! Osoba na stanowisku hostessy z pewnością powinna charakteryzować się estetyczną postawą – zaniedbana pani, z rozczochranymi włosami i niestarannym makijażem raczej zniechęci klientów i nie wzbudzi zaufania. Istotny jest tu ubiór, który musi być wyprasowany, w właściwym rozmiarze, świeży i wyprany – niedopuszczalne będą widoczne plamy, czy zagniecenia. W wyglądzie hostessy nadzwyczajnie ważny jest także makijaż. Powinien być stonowany, oczy zaledwie lekko zaznaczone, bez mocnych kresek lub bardzo mocnych cieni. Należałoby postawić akcent na wargi – dzięki czerwonej szmince uśmiech hostessy będzie jeszcze bardziej zachęcający. Nie bez znaczenia jest też odpowiednia uczesanie. Włosy muszą być starannie ułożone i upięte, zwłaszcza jeżeli hostessa rekomenduje produkty spożywcze. {Jeśli na co dzień dbasz o swój wizerunek i masz śliczny uśmieszek, winnaś rozważyć profesję hostessy!
Po drugie – życzliwość i dobry kontakt z drugim człowiekiem. Nie da się ukryć, że praca hostessy polega na komunikacji z ludźmi. Osoba wstydliwa, zamknięta w sobie wyraźnie nie sprawdzi się na tym stanowisku. Istotne jest przyjazne stosunek do klienta, umiejętność rozmowy i dar do zaciekawienia klienta opisywanym artykułem. Hostessa musi dysponować ciepły uśmiech i pokłady empatii. Jeśli jesteś postacią przyjazną, łatwo nawiązujesz nowe kontakty, umiesz mówić i słuchać, to z pewnością odnajdziesz się na stanowisku hostessy.
Po trzecie – trwałość i dyspozycyjność. Na nieszczęście, zawód hostessy wymaga przebywania w pozycji stojącej przez długi czas. Osoby, które mają tendencje do omdleń nie mogą decydować się na tego rodzaju profesję. Niekiedy ulgę może przynieść zamiana obuwia na płaskie, chociaż nie zawsze jest to wykonalne, przede wszystkim jeżeli pracodawca żąda konkretnego kostiumu. Dyspozycyjność w zawodzie hostessy także jest niezwykle istotna – Warto mieć na uwadze, iż w tym fachu z reguły pracuje się popołudniami lub w weekendy. Nie dla wszystkich będzie to barierą – dla młodej akademiczki, która pragnie w wolnych chwilach zasilić swój budżet będzie to wspaniałe wyjście!
Nie da się ukryć, że zawód hostessy nie jest dla wszystkich. Jednakjeśli cechujesz się komunikatywnością, szczerym uśmiechem, dbasz o swój wizerunek i masz mase przydatnej siły – wyraźnie warto podjąć próbę!


Możliwość komentowania została wyłączona.