Adekwatna pielęgnacja rzęs

Odpowiednia pielęgnacja rzęs

Kobiety nieraz zapominają o pielęgnacji dość niepozornych detali swojego wyglądu. Mało która z nich ma czas na to, by przejmować się swoimi rzęsami, a wszak to one są w jakimś sensie oprawą dla oczu i od nich może zależeć rezultat wykonanego makijażu. Jeśli włoski są wątłe, zaczynają się łamać i wypadać, a przez to rzęs jest jeszcze mniej i nie da się ich pogrubić nawet specjalistycznymi tuszami. Jak zatem je pielęgnować, ażeby nawet pozostawione w stanie normalnym prezentowały się idealnie?
Teraz w wielu drogeriach i sklepach kosmetycznych dostać można wyjątkowe odżywki do rzęs. pojawiają one w kilku postaciach. Najpopularniejsze i banalne w aplikowaniu są te, które imitują swoim wizerunkiem klasyczne tusze do rzęs. Różnią się od nich tym, że w swoich zbiornikach zawierają substancję wyzbytą z każdych barwników. Tworzy się ona tylko i wyłącznie z witamin, minerałów i adekwatnych olejów, które mają za obowiązek nawilżać delikatne włoski, zapobiegać ich wypadaniu i je wzmacniać. Do odżywek występujących w takiej formie zazwyczaj dorzucana jest wygodna szczoteczka, którą wystarczy nakładać płyn na rzęsy, iżby zacząć je pielęgnować. Najlepiej uczynić to każdego dnia wieczorem, po każdym zmyciu make-up. Niektóre panie używają też takie odżywki przed nałożeniem tuszu do rzęs, aby jeszcze w wyższym stopniu uwydatnić jego działanie.
Występują też odżywki do rzęs składające się tylko i wyłącznie z prostych substancji. Sprawdzą się one u dam problemy ze wrażliwą, które często nie mogą aplikować wielu kremów, gdyż powodują one u nich wielkie reakcje uczuleniowe. Pani narażona na takie przypadłości powinna szczególnie zwracać uwagę przy kupnie odżywki do rzęs, bo jako że wdraża się ją na włoski znajdujące się na powiece, być może ona czasami dostać się do samego oka. Jeżeli jednak jej skład będzie w pełni naturalny, na pewno nie zaszkodzi on nawet drażliwej skórze. Wyśmienitym rozwiązaniem dla osób niezamierzających inwestować w drogeryjne preparaty będzie też zastosowanie tradycyjnych olejów czy olejków roślinnych. Parametry wartościowe dla konstrukcji rzęs ma chociażby olej rycynowy. Można go nakładać na włoski przy pomocy szczoteczki ze starego tuszu, uprzednio dokładnie ją oczyszczając.
Przeprowadzając wieczorną pielęgnację twarzy, trzeba poświęcić kilka minut swoim rzęsom. Nawet nałożenie na nie stosownej odżywki może skutecznie je pokrzepić i zapobiegnąć ich wypadaniu. Preparaty działające w ten sposób są prosto osiągalne i nie kosztują wcale majątku, dlatego każda dama zdoła spokojnie po nie sięgnąć. Na pewno będzie zaskoczona ich imponującą i widoczną skutecznością.


Możliwość komentowania została wyłączona.